Vyhledávání


Kontakt

Wellness-studio
Novohradská 1452/1
1. patro, č. 103
České Budějovice
370 01

+420 739 006 571

E-mail: wellness-studio@seznam.cz

Dornova metoda

Pochází od pana Dietera Dorna z Německa, je to jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Přitom se nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím (jak je tomu u chiropraxe), je tato metoda naprosto bezpečná.

Slouží jako výborný léčebný prostředek při bolestech zad, omezeném pohybu a všech bolestech kloubů. Vyrovnává statiku těla a řeší různé problémy pohybového aparátu, jako např: bolesti zad, kyčlí, kolen, skoliózu, rozdílnou délku dolních končetin, druhotně pak problémy, které se vážou na jednotlivé obratle.
Páteř je též v přímém spojení s orgány těla přes nervovou soustavu. Posunutý obratel může vyvolat různé zdravotní problémy jak po stránce pohybové, tak i blokády, které vedou k poruše funkce vnitřních orgánů. Následkem toho jsou pak potíže a nemoce, které se dají vyléčit jen za předpokladu odstranění vlastní příčiny (např. vysunutý obratel a uskřinutý nerv).

Je prokázáno, že na každý obratel se váže řada problémů, které jeho nesprávná poloha může způsobovat. Mohou sem patřit např. bolesti hlavy, šumění v uších, astma, bolesti žlučníku, žaludeční potíže, zácpa, nadýmání, škytavka, revmatismus, neplodnost, aj.

Dornova metoda je jednoduchá a efektivní možnost, jak pomoci od různých potíží. Důležitá je i spolupráce pacienta, který si musí být vědom odpovědnosti za svůj zdravotní stav. K dosažení trvalých výsledků je nutné provádět jednoduchá samostatná cvičení, dodržovat pitný režim a vzdát se škodlivých návyků (křížení nohy přes nohu, jednostranná zátěž jedné poloviny těla aj.)

 

cena 750,- Kč  / 1hod.